Mulighetsstudie

Med et mulighetsstudie kan du få hjelp til å utvikle potensialet i din eiendom. Hensikten med dette er å få frem nye ideer for et fremtidig prosjekt.
Kontakt arkitekten

Hvorfor utføre en mulighetsstudie?

En mulighetsstudie vil gi et godt grunnlag for videre beslutninger før planene konkretiseres i videre arbeid med prosjektering.

Et mulighetsstudie kan være aktuelt for mange ulike typer prosjekter. Dette innebærer alt fra å se utviklingsmuligheter for større eiendommer, til fasadeendringer i allerede eksisterende bygg.

Fordelen med et mulighetsstudie er at man får visualisert sine ideer og lettere kan få vist potensialet i prosjektet i dialog med offentlige eller private aktører.

Har du for eksempel en tomt du ønsker å selge, vil det gi nye kunder større forståelse for tomtens potensiale dersom man kan vise til en 3D-visualisering av mulig bebyggelse av tomten.

I forbindelse med rehabilitering av eldre bygningsmasse kan et mulighetsstudie også være svært nyttig i første dialog med kommunen eller antikvariske myndigheter.

Kontakt oss →

Har du en idé?

Kontakt oss

Arkoconsult er en Totalentreprenør i Bergen hvor du som kunde har tilgjengelig masse kompetanse og mye erfaring innen bygg, anlegg og eiendomsutvikling. Vi er lommekjent i Hordaland og godt kjent i Norge.

Hos oss får du hjelp med Reguleringsplan, Byggesøknader, Arkitekttegninger, Tekniske tegninger, Byggeledelse, Kalkulasjon, Betongarbeid, Tømrerarbeid, og Eiendomsmegling via Strilamegleren AS.

Vi hjelper deg gjerne

Karianne Fonn Jårvik (i permisjon)

Siv. ark. MNAL | Teamleder Arkitektur
karianne@arkoconsult.no
97594613

Pål Kjetil Tufta

Faglig leder
pkt@arkoconsult.no
99520416

Siri Nordeide (i permisjon)

Siv. Ark. MNAL
siri@arkoconsult.no
98659295

Øyvind Brobakke Kristiansen

Sivilarkitekt
oyvind@arkoconsult.no
45663460

Ane Netland Rolland

Arealplanlegger
ane@arkoconsult.no
47855616

Isabella Ronatowska Rode

Sivilarkitekt
isabella@arkoconsult.no
90411089

Linda Håland

Teknisk tegner - DAK
linda@arkoconsult.no
93819217

Mathilde Wie Smebye

Veg- og arealplanlegger
Mathilde@arkoconsult.no
40247784
chevron-left
chevron-right

Kontakt oss

crossmenu